Zejtra napořádSeriály
Tmavý režim
Tmavý režim
Použít nastavení systému

Moc dobré místo

2 min. čtení

Pokud se chcete začít dívat na seriál Dobré místo, dám vám dvě rady. Zaprvé se rozhodně nedívejte na trailer, protože obsahuje velmi zbytečný spoiler. Zadruhé – vydržte do poloviny druhé série! Bude to sice otrava, ale vystavíte si základ k pochopení zbytku seriálu, který si neskutečně užijete, slibuji.

Problém Dobrého místa tkví skutečně v tom, že jeho první série je dosti stereotypní a vlastně nudná. Druhá série je trochu obměněná, ale pokračuje ve stejnému duchu a už už se zdá, že si ten seriál nezaslouží, abyste zhlédly byť o díl víc. Jenže kolem poloviny druhé série se dosavadní vzorec rozbije a začne milý chaos, který nabízí s každým dílem něco nového.

Díky použití drobných, ale ohromně zajímavých cliffhangerů na konci každého z cca dvaceti minutového dílu (od druhé série dál), prosedíte celý den před televizí a ani si nevšimnete, že jste se ocitli uprostřed další série. Teda alespoň mně se tohle stalo a stačilo k tomu pouze klikat na tlačítko pro přehrání dalšího dílu. Marně jsem čekal na konec epizody, který nebude tak napínavý a nechá mě odejít od obrazovky, ale marně. Až hodiny ukazující dvě ráno mě přesvědčily, že je čas nechat si zbytek poslední série na další den.

Obrázek 1

Během 52 dílů a mnoha originálních situací si k postavám utvoříte silný vztah a loučení s nimi opláčete, možná i doslova. Závěrečná epizoda má stopáž běžného filmu někde kolem hodiny a půl a je opravdu silná.

Dobré místo je opravdu moc dobré a pokud přečkáte první sérii a několik dílů z druhé, dočkáte se postav, ke kterým si najednou utvoříte vztah a budou vás bavit až do úplného konce.

Herecké výkony jsou nečekaně dobré, postavy jsou po chvíli opravdu sympatické a všudypřítomné vtípky na celebrity, populární kulturu i klišé dnešního světa přirozeně zapadají do kontextu. Opravdu si nevzpomenu na jediný vtip, který by mi přišel jakkoliv trapný, čemuž se jen těžko věří. Tenhle seriál mě zkrátka potěšil jak už dlouho žádný a je mi proto hrozně líto, že pro mě už skončil.

Komentáře

Obrázek v plné velikosti