Zejtra napořádFilmy
CZ
EN
Tmavý režim
Tmavý režim
Použít nastavení systému

Nightlife: Suboptimální německá „komedie“

8. prosince 2021
2 min. čtení

Elyas M’Barek není zárukou dobrého filmu, naopak se zdá, že byť je opravdu sympatický a jeho herecká rovina je velmi přirozená, tudíž každou postavu zvládne zahrát přesvědčivě, je spíše výjimkou, aby film s ním byl alespoň nadprůměrný. Viděl jsem hned několik takových, které se zřejmě snažily svézt na úspěch Fakjů pane učiteli (některé to na sebe dokonce práskly v traileru) a snad jen Téměř dokonalá tajemství se povedla. V jejich případě šlo o promyšlený scénář a současný námět, který zdatní herci přesvědčivě dovedli až k červeným číslům na ČSFD, se kterými v tomto případě mohu souhlasit.

V případě filmu Nightlife: Na tahu se hodnotící na ČSFD shodli na 63 %, kterých by film bez známé herecké tváře jinak nikdy nemohl dosáhnout…

Zápletku má film jednoduchou, ale především nudnou. Počáteční snaha získat peníze na vlastní bar se dvěma přátelům začne postupně komplikovat, a když prozradím, že se nakonec na scéně objeví ne jedna, ale hned dvě různé mafiánské bandy, bude vám hned jasné, že jde o klasickou noční „naháněčku“. Ať už postavy shání peníze nebo nějaký tajný seznam, filmů s podobnou zápletkou už tu bylo mnoho, namátkou Noční rande nebo Noční hra.

Musím však tvůrcům nechat, že byť je děj vlastně hloupý a nezáživný, podařilo se jim do něj nenásilně vměstnat velké množství milých odkazů na dřívější události, které se ve filmu staly. Pozorný divák se tak může dočkat i několika úsměvů, když už se jinak nesměje. Na druhou stranu je tu uváděný žánr komedie dost mimo, neboť ve filmu zjevně není žádný vtip ani moment, při kterém by se člověk měl smát. Jde spíše o veselý romantický nebo rodinný film.

Závěrem chci jen dodat, že slovo suboptimální není žádný můj hloupý pokus o chytrý titulek, ale hodnocení, které si svou celkově podprůměrnou kvalitou dal sám film. Tohle slovo v něm totiž zazní (alespoň v českém dabingu) jakožto zhodnocení situace, večera nebo rande mockrát, jednou dokonce i v traileru, a žádný skrytý humor nebo význam v něm nakonec není. Ale možná filmu křivdím a Němci ho běžně používají.

Štítky

Komentáře

Přečtěte si dále

Obrázek v plné velikosti